(+48) 601 183 052

21

mar, 2014

Na czym polega pozycjonowanie stron?

By: | Tags: , , | Comments: 1

Jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych czynników reklamy i marketingu w Internecie jest pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach, w szczególności w wyszukiwarce Google. Klienci szukają w Internecie sprzedawców, usługodawców, partnerów biznesowych, życiowych. Najczęściej Twoi potencjalni klienci wpisują pożądane słowa kluczowe w wyszukiwarkę Google i klikają „wyszukaj”. Następnie bardzo krótko zerkają na wyniki wyszukiwania i wybierają link.

Czy to jesteś Ty? Jeżeli nie, to właśnie straciłeś potencjalnego klienta!

Może warto zainwestować w pozycjonowanie strony w Google?

Pozycjonowanie stron w Google staje się kluczowym elementem marketingu i to nie tylko internetowego. Ci, którzy zdali sobie z tego sprawę, są już daleko z przodu i bardzo ciężko ich dogonić! Dlatego nie czekaj i już dzisiaj zoptymalizuj swoją stronę internetową pod kątem SEO i ją pozycjonuj. Buduj przyjazny serwis o wartościowej treści. I nie zapomnij, że budujesz go dla ludzi, a nie wyszukiwarek!!! Reklama internetowa i skuteczne pozycjonowanie strony pomoże Ci zdobyć nowych klientów i zwiększyć obroty firmy!

Zapytaj o ofertę NETImage

Pewnie zastanawiasz się, co zrobić, by być pierwszym, jak zadbać o właściwe pozycjonowanie serwisu, jak budować stronę internetową pod kątem SEO, co ma wpływ na ranking, a co nie. Profesjonalne pozycjonowanie stron to wielka sztuka! Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek:

 • Przede wszystkim nie wierz żadnej firmie, która gwarantuje Ci pierwsze miejsce w wyszukiwarkach. Nie są znane algorytmy, na podstawie których prezentowane są wyniki wyszukiwania i techniki SEO bardzo często są błądzeniem po omacku, na wyczucie, metodą prób i błędów, dlatego nikt takiej gwarancji nie może Ci dać! Pozycjonowanie Google to nie tylko wiedza, to także sztuka!
 • Przeanalizuj swoją stronę internetową pod kątem funkcjonalności oraz treści. Niewartościowy serwis nawet na pierwszej stronie wyników wyszukiwania nic Ci nie da. Tylko się skompromitujesz!
 • Wybierz słowa kluczowe, na które chcesz pojawiać się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Popytaj znajomych, zrób ankietę wśród klientów. Dowiedz się, czego szukają Twoi klienci. I pamiętaj, że coraz więcej ludzi wpisuje więcej niż jedno słowo kluczowe. Dowiedz się, co ludzie wpisują w wyszukiwarki, szukając usług oferowanych przez firmy z Twojej branży i rozpocznij pozycjonowanie w Internecie pod kątem tych właśnie słów.
 • Umiejętnie rozmieszczaj słowa kluczowe w tekście, nagłówkach, tytułach podstron. Pamiętaj jednak, aby nie spamować słowami kluczowymi. Czasy, gdy umieszczało się setki słów kluczowych w kolorze tła na szczęście dawno i bezpowrotnie minęły. Pamiętaj, że budujesz treść dla ludzi. Słowa kluczowe muszą być obecne, ale umiejętnie wplecione w tekst, aby pozycjonowanie domen przyniosło pożądane rezultaty.
 • Zadbaj o nawigację wewnętrzną witryny. Skoro budujesz serwis dla ludzi, postaraj się, aby łatwo mogli dotrzeć do szukanej przez nich informacji. Menu musi być intuicyjne i widoczne, a w tekście powinieneś zamieszczać linki nawigujące po Twoim serwisie.
 • Linkuj, linkuj i jeszcze raz linkuj. Bardzo ważnym elementem pozycjonowania stron www są linki. Staraj się zdobywać jak najwięcej linków prowadzących do Twojej witryny. Linki te powinny zawierać słowa kluczowe, na których Ci zależy. Czym lepszy serwis wskazuje na Ciebie, tym lepiej.
 • Artykuły, Precle, Portale społecznościowe, Serwisy branżowe, Fora, Grupy dyskusyjne – bądź obecny w Internecie. Ale nie spamuj! Pisz artykuły, udzielaj się na forach, grupach dyskusyjnych. Bądź obecny w katalogach stron oraz katalogach biznesu. Załóż sobie konto na portalach społecznościowych, gdzie mogą być Twoi potencjalni klienci. Kreowanie wizerunku w Internecie to ważna sprawa, zatem już od dzisiaj zacznij budować swój pozytywny wizerunek, przy okazji pozycjonując swoją witrynę!
 • Zrób szkolenie dla swoich pracowników – pozycjonowanie stron w wyszukiwarce nie jest jednorazową pracą. To ciągły proces. Nieustannie powinieneś aktualizować i wzbogacać treść na swojej witrynie. Osoby, które się tym zajmują, muszą mieć wiedzę z zakresu SEO, aby nie zaburzyć osiągniętego dotychczas sukcesu, a wręcz go wzmacniać. Pozycjonowanie stron w Google, by przyniosło pozytywne efekty, musi być prowadzone w sposób przemyślany i systematyczny.

Pozycjonowanie domen jest bardzo ważnym aspektem marketingu internetowego, jednak należy pamiętać, aby nie przesadzić. Spamowanie SEO jest bardzo niemile widziane przez wyszukiwarki internetowe. Jeżeli będzie korzystał z nieetycznych metod, Twój ranking zostanie obniżony lub Twoja strona zostanie całkowicie wykasowana z wyników wyszukiwania! Spamowanie SEO jest niedopuszczalne. I nawet jeśli dzięki niedozwolonym technikom w krótkim czasie uda Ci się uzyskać wysoką pozycję, równie szybko z niej spadniesz. Wystrzegaj się:

 • przeładowania słowami kluczowymi
 • zbyt dużej ilości dodawanych linków
 • wykradania treści
 • ataków typu Sybil, czyli budowania grupy witryn wzajemnie się linkujących

Nie wykorzystuj żadnej techniki, co do której masz wątpliwości! Skutki mogą być opłakane!

Ilość linków SEO

Ilość linków SEO

Powyższe wskazówki to tylko najważniejsze aspekty optymalizacji SEO. Czasem najważniejsze są szczegóły, które jednak mogą być inne w zależności od konkretnych przypadków, dlatego w aspekcie marketingu internetowego, w szczególności pozycjonowania stron www, skorzystaj z usług profesjonalistów! Pozycjonowanie stron www to złożony i ciągły proces. Raz budujesz silne fundamenty, które od czasu do czasu musisz konserwować, ale nieustannie budujesz na tych fundamentach. Monitoruj konkurencję, zdobywaj bieżące informacje z zakresu marketingu internetowego i pozycjonowania. Wyszukiwarki nieustannie udoskonalają swoje algorytmy, także konkurencja cały czas pracuje, aby być przed Tobą, dlatego tak istotne jest, by usługi pozycjonowania powierzyć ekspertom.

Zapytaj o ofertę NETImage

Comments

One thought on “Na czym polega pozycjonowanie stron?

 1. makagan

  Ciekawe jak mocno to wszystko się zmieniło w ostatnim czasie. Przecież jakiś czas temu waliło się linkami ile wlezie i wszystko ładnie wchodziło. Pamiętam jeszcze jak kilka lat temu mocne frazy się robiło w ciągu tygodnie – wtedy to szła kasa. Teraz jednak przy każdej frazie się trzeba trochę narobić…

You must be logged in to post a comment.