(+48) 601 183 052

21

mar, 2014

Dlaczego audyt SEO i Web Usability jest ważny?

By: | Tags: , | Comments: 4

Zanim wykonamy jakąkolwiek prace warto najpierw się zastanowić co chcemy osiągnąć, jak to zrobimy i jakie będą tego skutki. Powinniśmy zaplanować nasze działania i określić ich cel. Jak już wykonamy tą pracę, będziemy mieli poczucie dobrze wykonanego zadania. Ale czy tak na pewno jest?

Dobrze wykonana praca wymaga odpowiedniego nadzoru, innego spojrzenia, konsultacji… Mało tego osiągnięte efekty należy pielęgnować i rozwijać. Tak jest również w marketingu internetowym. Zasada Zakuj, Zdaj, Zapomnij tu nie istnieje. Przynajmniej nie istnieje dla profesjonalistów, których w branży niestety jest stosunkowo mało. Marketing internetowy, a w szczególności pozycjonowanie stron www jest ciągłym procesem, którym trzeba zarządzać. Jedna chwila nieuwagi, a sprytna konkurencja nas wyprzedzi, zmiana algorytmu wyszukiwania nas zaskoczy i zastaniemy nagły drastyczny spadek w rankingu wyszukiwań, co może spowodować znaczne straty finansowe dla firmy. To tak jakbyś miał sklep przy głównej drodze, którą nagle zaczynają remontować. Przezorny przedsiębiorca będzie o tym remoncie wiedział – wynajmie lokal zastępczy, zadba o alternatywne dojście do sklepu oraz dodatkową reklamę czy promocję. Tak też Ty powinieneś działać!

Zapytaj o ofertę NETImage

 Audyt może zawierać wiele różnych działań na dowolnym etapie procesu budowania wizerunku Twojej firmy. Poniżej wymieniam kilka z nich:

 • Analiza stanu bieżącego, czyli informacja w jakiej sytuacji aktualnie się znajdujesz. Jak jest postrzegana Twoja firma, jak wygląda Twoja witryna internetowa, jak jest zoptymalizowana, jaką zawiera treść, czy jest funkcjonalna, na jakie słowa kluczowe jest pozycjonowana, jakie inne słowa kluczowe mogą pozytywnie wpłynąć na liczbę odwiedzin, jakie pozycje w wyszukiwarce zajmuje Twój serwis na wybrane słowa kluczowe… Analiza stanu bieżącego może dotykać dowolnych ustalonych aspektów, które są ważne w danym przypadku.
 • Monitorowanie efektów pracy usługodawcy, czyli usługa, która pozwala na monitorowanie działań firmy zajmującej się marketingiem internetowym w Twojej firmie lub oceny efektów jej pracy. Warto sprawdzić czy aktualnie wykonywane prace są rzetelnie wykonywane oraz czy wykonana praca jest należyta. Zawsze warto rozmawiać i konsultować, warto wymieniać się uwagami i pomysłami. Tak też jest w przypadku marketingu internetowego. Firmy stosują różne techniki i warto o nich rozmawiać oraz je weryfikować.

Zapoznaj się z ofertą audytów serwisów internetowych firmy NETImage.

Zapytaj o ofertę NETImage

 

 

Comments

4 thoughts on “Dlaczego audyt SEO i Web Usability jest ważny?

 1. kamil blisiak

  Czy przy aktualnych wymaganiach google optymalizacja ma jeszcze aż takie znaczenie? Mam wrażenie, że to nie jest nawet „konkurencyjne” bo wszystkie serwisy mają przyjazne linki, odpicowane treści, alty, title, znaczniki H. Czy samą optymalizacją można jeszcze cokolwiek ugrać?

 2. gdakos

  kamil – ma ogromne znaczenie. Dobrze zoptymalizowana strona posiadająca mocne, naturalne linkowanie, nawet bez anchorów, może mieć genialny ruch. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku sklepów internetowych, gdzie masz tysiące podstron, setki produktów, dobra optymalizacja może je wyprowadzić do topów.

 3. jarek proslik

  Czy większe niż kiedykolwiek? Moim zdaniem nie. Działania on site dalej są ważne, ale np. samo wewnątrzne linkowanie nie daje już tyle co kiedyś. Oczywiście optymalizacja dalej jest konieczna, ale czy najważniejsza? Moim zdaniem nie.

You must be logged in to post a comment.